Globalleşen dünyada artan rekabet koşulları gereği her geçen gün üretim ve yönetimdeki klasik anlayış yerini pazarın rekabet koşulları gereği daha renkli ve modern düşüncelere bırakmaktadır. Gökyıldız Tekstil firması da banyolarınızdan açılarak tüm ev tekstilini sıcak mekânlar haline getirmek için 1987 yılında Bursa’da başlattığı yatırım atağı ile Türkiye’nin dünyaya açılan penceresi konumuna gelmiştir.

Ürünlerimizde müşteri memnuniyetinin yanı sıra kalite, kapasite ve fiyat üçgeninin öneminin farkında olarak AR-GE çalışmaları ile sürekli iyileştirmeyi ve üretimde farklılaşmayı benimseyen Gökyıldız pazarın yenilikçi dinamiklerine uyum sağlayabilmek için makine parkuruna ve insan kaynaklarına yaptığı yatırımları arttırarak sürdürmektedir.

Gökyıldız, ev tekstil ürünleri alanında geniş bir üretim yelpazesine sahip olup; kaymaz tabanlı banyo halıları, çocuk odası halıları, genç odası halıları, yolluk ve yatak odası halıları, oturma odası ve mutfak halıları paspas çeşitleri, banyo perdesi, masa örtüleri, nevresim ve pike takımları, çarşaflar, yatak koruyucu, yastık, yorgan, polar battaniye ve stor perde gibi geniş bir ürün yelpazesine sahiptir.

Gökyıldız, ev tekstili üretim tesislerinin yanı sıra hizmet sektöründe mağazacılık, gıda, balıkçılık, inşaat, enerji, makine, yazılım gibi sektörlerde de yatırım atağı başlatarak belirlediği vizyona genç ve deneyimli bir kadro ile ulaşmayı ve markasını dünya markası yapmayı hedeflemiştir.

Gökyıldız tüm ürünlerini dünyanın değişik ülkelerine ihracat ve iç pazara yönelik, Gökyıldız, Vonaldi, Modadecor, Collesia, Vonella, markaları ile ürünlerini sunmaktadır.

Kurumsal yapısı içinde kalite yönetimini başarı ile uygulayan Gökyıldız insan kaynakları ile sektörde uzman deneyimli personellerini ve genç beyinleri birleştirerek çalışanlara kariyer fırsatı sunmaktadır.